« Kolovoz 2018 »

Deletecyberbullying
Autor: Snježana Sedlar, 9. 5. 2016.

Tokom ožujka i travnja u matičnoj i područnoj školi proveli smo projekt #Deletecyberbullying čiji je cilj pružiti informacije djeci, mladima i roditeljima o oblicima elektroničkog nasilja. Projekt je u Hrvatskoj iniciran od strane Udruge roditelja „Korak po korak“ koja je prevela i prilagodila priručnik za korištenje u hrvatskim školama. U projektu su sudjelovali učenici sedmog i osmog razreda te pedagoginja škole.

Projekt je obuhvaćao radionice na temu cyberbullyinga: što je cyberbullying, koje su karakteristike, gdje se događa, tko je nasilnik, a tko žrtva takvog oblika nasilja. U prvom dijelu radionice učenici su ispunjavali anketne upitnike o njihovom ponašanju u online prostoru. Putem prezentacije dobili su uvid o tome kako se na ispravan način zaštititi da ne postanu žrtve cyberbullyinga, pogledali kratki film, rješavali kviz, a na drugom satu radionice uslijedio je kreativan rad tj. izrada plakata i letaka kojim su trebali pokazati što bi oni poručili svojim vršnjacima da se na dobar način obrane od ove vrste nasilja. Osim što smo nešto ponovili, novo naučili, dobro smo se i zabavili- što možete pogledati u fotogaleriji.

Pedagoginja Valentina Habunek Mrazović