« Ožujak 2024 »

Svjetski dan plesa i plesni izazov!
Autor: Magdalena Kišiček, 29. 4. 2020.

Svjetski dan plesa slavi se od 1982. godine 29. travnja i širom svijeta čitaju se međunarodne i nacionalne poruke ljudi neraskidivo vezanih uz ples. Kao datum odabran je dan rođenja začetnika modernog baleta i jednoga od najvećih plesnih reformatora Jeana Georgesa Noverrea. Osnovna ideja tog dana je podsjetiti da je ples umjetnički oblik izražavanja te kako ples može prevladati sve političke, kulturne i etičke prepreke.

U nastavku pročitajte kako se današnji dan obilježava u Hrvatskoj te se uključite u naš plesni izazov!

Zbog postojeće situacije, obilježavanje ovog dana krenulo je putem društvenih mreža, a čitav online program koje organizira Udruga plesnih umjetnika Hrvatska krenuo je još jučer.  Pogledajte ga ovdje.

Naša preporuka je predstava Padobranci (ili o umjetnosti padanja) redatelja Ivice Šimića u izvedbi kazališta Mala Scena koja je namijenjena publici od 3 godine naviše. Besplatnu snimku navedene predstave svi zainteresirani će moći pogledati putem  YouTube kanalu kazališta Mala scena od subote, 2. svibnja u 18 sati do subote, 9. svibnja 2020. godine.

TikTok: nova plesna senzacija

TikTok je aplikacija za kreiranje i dijeljenje kratkih videa. Korisnicima je omogućeno, prilikom snimanja, dodavati posebne efekte, filtere, zvuk i glazbu. Sadržaj na TikToku je šarolik, a sastoji se od objava korisnika koje su najčešće pjevanje, lip-sync, plesanje, komični skečevi, šale, podvale, trikovi, animacije ili jednostavno svakodnevni ljudi i djeca koji pokazuju svoju kreativnost ili djelić svog života. Više o TikTok aplikaciji pročitajte ovdje.

Uvjereni smo kako i vi, dragi učenici imate vlastiti TikTok profil i pozamašan broj zabavnih videa! Ako smo u pravu, te se među vama krije TikTok majstor ili majstorica, budite slobodni podijeliti s nama svoje TikTok umijeće!

• Pošaljite nam svoj plesni video  odaberite između trenutno najpopularnijeg oh na na na ili nekog drugog plesnog izazova po svojem izboru
  • video pošaljite na knjiznica.podrute@gmail.com, a mi ćemo ga objaviti na našim web stranicama i pomoći vam u povećanju broja pratitelja!
  • Svoj plesni video možete poslati  i ako nemate TikTok profil,  (znamo da se među vama kriju i članovi plesnih klubova) važno je samo da plešete i zabavljate se!smiley

* Ovdje pogledajte oh na na na izazov u izvedbi pulskih policajaca