Djeca i mediji
Autor: Magdalena Kišiček, 7. 5. 2020.

Dragi roditelji,

Svjesni smo kako su mediji dio svakodnevice svakog od nas, pa tako i naše djece koja su od samog rođenja okružena raznim komunikacijskim platformama i medijskim sadržajima. Kako je to osobito „pojačano“ u ovo vrijeme pandemije, u nastavku donosimo knjižicu za roditelje i skrbnike Djeca i mediji koja pruža pogled u medije kao sastavni dio obiteljskog života te propituje medijske sadržaje koje djeca prate i njihovo značenje u svakodnevnom životu. Pojedina poglavlja sadrže korisne savjete o tome kako u svojoj obitelji možete razgovarati o medijima i tražiti najbolje načine da vaša obitelj sigurno uživa u njima.

Više pročitajte u nastavku.

Osim knjižice za roditelje, u nastavku možete pronaći i Slikovnicu o medijimamedijsku pismenost za najmlađe. Slikovnica je predstavljena i u sklopu Škole na trećem pa ako ste je propustili, pogledajte ju ovdje

Na kraju, za roditelje naših predškolaca preporučamo vodič Djeca i vrijeme pred ekranom - dobar početak, brošuru koja daje savjete i prijedloge koji će vam pomoći da djetetu objasnite kako se koristiti medijima.

Navedene knjižice možete preuzeti u nastavku ili klikom na link:

ZA RODITELJE I SKRBNIKE: Djeca i mediji

ZA NAJMLAĐE: Slikovnica o medijima