Međunarodni dan obitelji
Autor: Magdalena Kišiček, 14. 5. 2021.

Po definiciji, obitelj je temeljna društvena jedinica zasnovana na zajedničkom životu užeg kruga srodnika. No, u stvarnom svijetu ona nam znači mnogo više, kao i srodnici koji je čine... U nastavku pročitajte zašto obilježavamo Međunarodni dan obitelji te pogledajte koje to aktivnosti za provođenje vremena sa obitelji preporučuju naše novinarke!

Ujedinjeni narodi su 1989. godinu proglasili Međunarodnom godinom obitelji, a 15. svibnja 1994. godine prvi put je obilježen Međunarodni dan obitelji pod sloganom “Da obiteljski dan ne čine stvari nego srdačni odnosi roditelja i djece". Namjera je bila istaknuti važnost obitelji i potaknuti društvo na donošenje odluka koje će osigurati bolji standard i kvalitetu života obitelji te pružiti podršku uvažavanju obiteljskog života, tradicije i običaja.

Svake godine se raznim događajima obilježava ovaj dan čime se prisjećamo, da je obitelj temelj današnjeg društva, da se iz obitelji i obiteljskog okruženja stvaraju ljudi sa svojim karakterom, stavovima, vjerovanjima koji grade neki budući svijet. Jako je važno osvijestiti si koliko je obitelj važna, koliko su nam važni naši roditelji, braća, sestre, djeca, bake, djedovi… Svi su oni dio svakog pojedinog ljudskog bića, svi su oni važni u razvoju osobnosti pojedinca, te što kvalitetniju, tolerantniju, povezaniju obitelj imamo, veće su šanse da ćemo odgojiti i kvalitetnije, tolerantnije i povezanije društvo.

Vrijeme sa svojom obitelji možete provesti na puno različitih načina. Možete otići u šetnju, provozati se biciklima, provesti poslijepodne u vrtu, zajedno raditi kućanske poslove, igrati igre s loptom, provesti poslijepodne razgovarajući i dodatno upoznavati jedni druge, zajedno pripremiti obiteljski ručak, pogledati neki film ili igrati razne igre, bilo one na ploči ili na otvorenom.

U nastavku vam predstavljamo neke igre za koje ne treba puno vremena niti pribora, u nadi da ćete se zabaviti sa svojim ukućanima.

Za igre kliknite ovdje ili se vratite na početak članka!

pripremile Samantha V. i Sara S.