Dječji tjedan
Autor: Snježana Sedlar, 12. 10. 2021.

Dječji tjedan u Osnovnoj školi „Podrute“

Tijekom prošlog tjedna, od 04. do 08. listopada, OŠ Podrute obilježila je Dječji tjedan. Učitelji su pripremili različite aktivnosti za djecu koje su se, većim dijelom, održavale pod velikim odmorom u matičnoj i područnoj školi.

Dječji tjedan je započeo i završio „Glazbenim odmorom” tijekom kojeg su se slušali hitovi  domaćih i stranih izvođača. O odabiru glazbe pobrinuo se učitelj glazbene kulture, Andrej Križanec.

„Čitam ti priču”, aktivnost učiteljice hrvatskog jezika, provodila se u knjižnici gdje su učenice 8. razreda, Lana Đopar i Katarina Vizir, učenicima nižih razreda čitale slikovnicu „Oči koje svijetle u mraku”, dok je učenicima viših razreda učiteljica Jelena Đakmanec – Milevčić čitala priču „Ronilac bisera”. U područnoj školi Završje učenicima nižih razreda slikovnicu je čitala knjižničarka Snježana Sedlar. Nakon pročitanih priča, učenici su crtanjem i pisanjem iznijeli svoje dojmove.

Učenici šestog i osmog razreda područne škole sa svojom učiteljicom hrvatskog jezika, Daliborkom Mrazek, proveli su aktivnost pod nazivom „Ove jeseni otvaram kišobran” u kojoj su navodili pozitivne misli i poruke za svu djecu. O dječjim pravima i dužnostima više su govorili učenici petog i sedmog razreda sa svojom učiteljicom hrvatskog jezika Andrejom Korpar u aktivnosti „Svi smo mi dio istog svijeta”, kao i učenici četvrtog razreda matične škole s učiteljicom Vedranom Cerovec. Aktivnosti se priključila učiteljica, Kristina Meštrić, koja je s učenicima o dječjim pravima i dužnostima pričala i pisala na njemačkom jeziku.

Učenici šestog razreda područne škole sa razrednicom Danijelom Harmicar proveli su aktivnost „Djeca i mladi mijenjaju svijet” na kojoj su se osvrnuli na postignuća djece i mladih koji svojim postupcima pokreću promjene u svijetu za bolju budućnost.

Svi radovi provedenih aktivnosti izloženi su na panoima škole. Ponosni smo i na naše male prvašiće  učiteljice Nedjeljke Đurkan koji su doprinijeli izložbi svojim slikovnicama o Crvenkapici, kao i na učenike trećeg razreda učiteljice Dijane Vincek koja je kroz aktivnost „To sam ja“ s učenicima izrađivala srca i pisala poruke ljubavi i prijateljstva.

Na hodnicima škola učenici su, tijekom cijelog tjedna, veselo skakutali i igrali školicu, rješavali sudoku i tražili glagoljična slova po školi kako bi na panou uspješno posložili glavnu misao vodilju Dječjeg tjedna: Ljubav djeci prije svega.

Danijela Harmicar, učiteljica

Ostale fotografije pogledajte ovdje.