« Veljača 2021 »

Učenička zadruga "Cvetek"

Zadruga ˝Cvetek˝ osnovana je 2018. godine. Djeluje u matičnoj i područnoj školi. Broj sekcija i zadrugara raste iz godine u godinu. Trenutno imamo 8 sekcija: CVJEĆARSKA GRUPA, KREATIVA, LIKOVNA GRUPA, LIKOVNA SKUPINA, MALE VEZILJE, MLADI EKOLOZI, MLADI KEMIČARI, MLADI PČELARI. Zadruga broji 108 učenika stalnih članova te 10 voditelja sekcija. Radu zadruge doprinose svi učenici i djelatnici škole te se uključuju u rad i aktivnosti zadruge.

Rad sekcija međusobno je povezan i usmjeren na cvijeće, prirodu, zaštitu prirode i kulturne baštine. Većina naših proizvoda izrađena je od prirodnih materijala, otpadnih ili starih predmeta koje ponovno upotrebljavamo i prenamjenjujemo. Proizvode pakiramo u ekološki prihvatljive materijale. Jedan od naših glavnih ciljeva je doprinijeti zaštiti okoliša i smanjenju količine otpada.

Neki od naših proizvoda su: sapuni, melemi za usne, mirisne vrećice punjene suhim cvijećem, svijeće od pčelinjeg voska, svijeće od recikliranog voska, med, sobno bilje, presadnice, sjemenje, narukvice, privjesci, drvena raspela i mnogi drugi ukrasni i uporabni predmeti.

Još neki od ciljeva su uključiti što veći broj učenika u rad zadruge, usavršavati tehnike proizvodnje, proširiti proizvodnju uvođenjem novih, unikatnih proizvoda, savladati osnove poduzetništva i marketinga te unaprijediti socijalne i komunikacijske vještine mladih zadrugara.

Ponosni smo na postignute uspjehe u kratkom periodu postojanja. Korisnici naših proizvoda vraćaju se, zadovoljni kvalitetom naših proizvoda. Zadruga sudjeluje na smotrama i sajmovima učeničkih zadruga te organizira prigodne prodaje proizvoda u prostorijama škole uoči Uskrsa, Božića, Valentinova.

Naše proizvode možete pogledati u katalogu proizvoda i fotogaleriji.