U razdoblju od 15. do 19. lipnja 2026. godine učenici trećih razreda matične i područne škole polazili su Školu plivanja na varaždinskim bazenima. I ove je školske godine Školu plivanja za sve učenike u potpunosti financirao Grad Novi Marof te se ovim putem zahvaljujemo gradonačelniku Sinišu Jenkaču, ali i učiteljicama plivanja koji su strpljivo i s veseljem učili djecu.