U četvrtak, 4. prosinca 2025., u našoj Područnoj školi Završje održana je Večer matematike koja je okupila 27 učenika od 1. do 8. razreda, zajedno s njihovim roditeljima i pratnjom. U ugodnoj i vedroj atmosferi, školske su učionice na jednu večer postale prostor za otkrivanje zabavne strane matematike, a učenicima su se u igrama i izazovima pridružili i njihovi roditelji/pratnja.

Učenici su sudjelovali u raznim matematičkim igrama i izazovima, rješavali zadatke, natjecali se i međusobno pomagali. Uz puno smijeha i dobre volje, otkrili su da matematika može biti zabavna, kreativna i pristupačna svim uzrastima. Roditelji su rado sudjelovali u aktivnostima i podržavali svoje mališane, stvarajući toplu atmosferu zajedničkog učenja.


Večer matematike vodile su učiteljice razredne nastave Marina Savić i Dijana Vincek, vjeroučiteljica Petra Piskač i učiteljica matematike Valentina Premužić, koje su pripremile zanimljive aktivnosti i potaknule učenike na istraživanje i sudjelovanje.
Ovo matematičko druženje proteklo je u veselju i zajedništvu te pokazalo koliko su ovakva događanja vrijedna za cijelu školsku zajednicu.

Radujemo se novim susretima i nastavku ove lijepe tradicije!

Valentina Premužić, učiteljica matematike

Skip to content