« Svibanj 2024 »

23. Smotra učeničkih zadruga Varaždinske županije
Autor: Snježana Sedlar, 23. 5. 2019.

23. Smotra učeničkih zadruga Varaždinske županije

Dana 17. svibnja 2019. Srednja škola Ludbreg bila je domaćin 23. Smotre učeničkih zadruga Varaždinske županije. Tridesetak učeničkih zadruga izložilo je svoje rukotvorine u parku dvorca Batthyany, odnosno ispred Srednje škole Ludbreg. I naša zadruga ˝CVETEK˝ po prvi je put sudjelovala na županijskoj smotri.

Nakon svečanosti otvaranja smotre i prigodne priredbe povodom obilježavanja Dana škole, tročlana komisija razgledala je izložbene prostore. Zadruge su se natjecale u estetskom uređenju izložbenog prostora i proizvoda, u izvođenju praktičnog rada, a dio bodova donosilo je i pisano izvješće o radu zadruge. ˝CVETEK˝ je osvojio visokih 42 od mogućih 50 bodova.

Rad i postignuća zadruge predstavili su učenici zadrugari, pripadnici sekcije mladi kemičari:  Tamara Slunjski, Martina Boltižar i Silvio Jagić. Praktičnim radom prikazali su cijeli postupak proizvodnje svijeće voštanice. S njima u pratnji bili su voditelji Štefek Vincek i Janja Maltar. Uz svijeće predstavili su još nekoliko proizvoda: sapune proizvedene hladnim postupkom saponifikacije, meleme za usne, kreme za lice, mirisne vrećice punjene suhom lavandom i ukrasne kutijice od ekološki prihvatljivih materijala.

Tijekom smotre ugodno smo se osjećali zahvaljujući izvrsnoj organizaciji škole domaćina. Mladi zadrugari vratili su se veseli i ponosni na svoje proizvode i rezultate u prvoj godini postojanja. S novim iskustvom kreću u nove pobjede.

Voditeljica učeničke zadruge: Janja Maltar

Fotografije sa smotre pogledajte u fotogaleriji! (http://os-podrute-donje-makoisce.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=106)